Pentru proprietari de case, specialiști în amenajări de grădină și administratori de proprietăți care gestionează echipamente voluminoase, acoperișurile obișnuite pentru depozitare în grădină, cu o singură ușă, reprezintă adesea un colț de stres semnificativ. Manevrarea tondelor cu lama largă, a roabelor cu două roți, a dulapurilor rulante pentru unelte sau a seturilor largi de mobilier pentru terasă prin ușile înguste de 65 cm poate fi incomodă și frustrantă.
Depozitul de depozitare Kenda 6x4 Apex Wide cu două uși rezolvă această provocare legată de accesibilitate prin combinarea unei adâncimi reduse și a unei lățimi mari la fațadă cu o deschidere completă de 130 cm (51,2 in) la ușile duble. Ofărind 2,1 m² (aprox. 22,6 ft²) de spațiu util pe podea, această configurație asigură că fiecare piesă de echipament stocat rămâne direct accesibilă din pragul frontal, fără a necesita deplasări profunde sau dezambalare.
Fabricat cu panouri structurale din polipropilenă (PP) cu dublă perețe de 15 mm și susținut de un schelet integrat din țevi pătrate din oțel zincat, acoperișul Apex 6x4 este conceput pentru rezistență la impact ridicat, etanșare completă la intemperii și zero întreținere sezonieră. Este sprijinit de audituri sociale internaționale verificate (amfori BSCI Audit Monitoring ID: 25-0320684) și de certificate de materiale durabile (GRS Version 4.0 / Scope Certificate No. CGI-700073-GRS-2025-01); această construcție oferă un echilibru optim între fiabilitatea de nivel comercial, transparența etică a producției și stilul arhitectural elegant.
Specificații tehnice: Prezentare generală a modelului Apex 6' x 4'
Proiectat cu o orientare frontală amplă, modelul Apex 6x4 asigură prezență vizuală maximă și stocare ușoară a echipamentelor prin acces direct.
|
Categorie de dimensiune |
Valoare metrică |
Valoare imperială / standardă |
|
Numărul modelului |
Seria APEX 6*4 |
linia frontală largă 6 ft × 4 ft |
|
Suprafață utilă interioară la nivelul solului |
2,1 m² |
~22,6 sq ft |
|
Dimensiuni interioare (lățime × adâncime) |
184 cm × 113 cm |
72,4 in × 44,5 in |
|
Suprafață aproximativă de bază (lățime × adâncime) |
176 cm × 109 cm |
69,4 in × 42,9 in |
|
Lățime exterioară × adâncime (marginea acoperișului) |
184 cm × 113 cm |
72,4 in × 44,5 in |
|
Înălțimea maximă a crestei (vârful) |
224 cm |
88,2 in |
|
Înălțime laterală / înălțime coșor |
180 cm |
70,9 in |
|
Deschidere dublă frontală (lățime × înălțime) |
130 cm × 180 cm |
51,2 in × 70,9 in |
|
Fereastră de ventilație integrată |
40 cm × 40 cm |
15,8 in × 15,8 in |
|
Construcție perete și acoperiș |
pP structurale ondulat cu dublă perețe de 15 mm |
Profil celular extrudat cu miez gol |
|
Material cadru interior |
Țeavă pătrată din oțel galvanizat |
Tratat anticoroziv de înaltă rezistență |
|
Opțiuni de culori disponibile |
Antracit (prezentat), gri granit, verde salvie, desen lemn |
Finisaj arhitectural mat stabilizat UV |
Pentru a sprijini cumpărătorii angro, managerii de facilități comerciale și partenerii de brand e-commerce în evaluarea tehnică, parametrii completi de fabrică sunt structurați mai jos:
|
Parametru de specificație |
Detaliu ingineresc de la fabrică |
Beneficiu practic esențial / standard |
|
Caracteristici esențiale |
Ușă dublă largă, robustă, rezistentă la vânt, ușor de asamblat, ecologică, ușă cu încuietoare |
Acces neîngrădit la echipamente, rigiditate structurală ridicată și asamblare modulară rapidă DIY |
|
Material principal pentru pereți și acoperiș |
polipropilenă (PP) structurale cu perete dublu de 15 mm |
Extrudare cu nervuri celulare previne putrezirea, corodarea, exfolierea și deformarea |
|
Material pentru structura internă |
Țeavă pătrată din oțel galvanizat |
Structură portantă de înaltă rezistență previne încovoierea panourilor și căderea cadrului ușilor duble |
|
Finisaj cadru |
Galvanizat și acoperit cu strat anticoroziv |
Rezistență superioară la oxidare în medii costiere, ploioase și cu umiditate ridicată |
|
Stil arhitectural |
Design modern minimalism cu fațadă largă / vârf subțire |
Textură elegantă verticală imitând lemnul, concepută pentru pereții perimetrali și limitele grădinii |
|
Seria de modele |
Seria APEX 6×4 cu două uși |
Orientare frontală panoramică largă cu înălțime mare de trecere peste creastă (224 cm / 88,2 in) |
|
Interval de capacitate de stocare |
sistem modular cu interval de la 1.700 L la 8.000 L |
Volum mare cu acces direct și superficial pe întreaga lățime de 184 cm |
|
Grosimea pereților |
panouri structurale nervurate de 15 mm |
Stabilitate termică superioară și atenuare acustică în timpul furtunilor puternice de ploaie |
|
Capacitate de încărcare de zăpadă |
150 kg/m² (sistem de acoperiș întărit) |
Înclinare accentuată a acoperișului pentru evacuarea rapidă a apei și susținerea încărcărilor statice mari de zăpadă |
|
Rezistență la vânt |
28 m/s (~100 km/h / furtună de forță 10 conform scării Beaufort) |
Testat și verificat de terți, fără nicio deteriorare structurală sau deplasare a panourilor |
|
Rezistența la impact |
rezistență la impact lateral de 50 kg |
Recuperare elastică ridicată, care absoarbe lovituri mecanice din partea mașinilor de tuns iarba grele și a uneltelor de grădină |
|
Rezistență la radiația UV și anti-îmbătrânire |
grad de expunere accelerată la arc xenon de peste 500 de ore (ISO 4892-2) |
Clasificare pe scara gri ≥4; previne decolorarea, pudrarea și fragilizarea timp de peste 10 ani |
|
Scenarii de aplicație țintă |
Grădină, curte, terasă, colectare colete, depozitare pentru mașini de tuns iarba cu șofer și biciclete |
Depozit utilitar cu deschidere mare pentru echipamente rezidențiale și comerciale din mai multe categorii |
|
Opțiuni de culoare |
Antracit (cel mai vândut), gri granit, verde salvie, imitație lemn |
Nuanțe moderne mate cu aspect lemn care se integrează armonios în designul modern al peisajelor |
|
Branduire și personalizare |
KENDA / Etichetă privată și OEM/ODM acceptate |
Branding personalizat pe cutiile principale, manuale specializate în mai multe limbi și suport pentru coduri de bare |
|
Locul de origine |
Shanghai, China |
Producție directă din fabrică, control complet al calității și logistici robuste pentru export |
|
Certificari globale |
amfori BSCI, GRS, SCS RC, ISO 9001, ISO 14001, FSC și REACH |
Conformitate socială verificată, conținut certificat de polimer reciclat și siguranță chimică |
|
Ambalare și logistică |
Cartonaje de înaltă densitate, tip flat-pack cu încărcare în straturi |
Factori optimizați de încărcare a containerelor (reducere CBM) și cutii pentru comenzi prin poștă testate la cădere |
|
Durată estimată de utilizare |
peste 10 ani de calitate profesională |
durată de viață operațională în aer liber fără întreținere |
În comerțul modern cu amănuntul și achizițiile corporative din Europa, America de Nord și Australazia, calitatea structurală trebuie să fie însoțită de responsabilitatea socială corporativă (CSR) verificabilă și de transparență etică în lanțul de aprovizionare.
Instalația de producție Kenda funcționează sub monitorizare internațională riguroasă:
Configurația 6x4 este proiectată în mod specific pentru a suporta sarcinile mecanice asociate deschiderilor mai largi și ușilor duble.
1. Intrare cu uși duble extra-largi de 130 cm
Configurația cu două uși se deschide până la o lățime liberă impresionantă de 130 cm (51,2 in) și 180 cm (70,9 in) înălțime . Această intrare largă permite utilizatorilor să introducă direct în interior mașini de tuns iarba cu platformă largă, motofurci, coșuri rulante pentru unelte, tărgi duble și biciclete pentru adulți, fără a fi nevoie să le ridice sau să le încline.
2. Înălțime maximă îmbunătățită în vârf: 224 cm
Cu o înălțime crescută a crestei de 224 cm (88,2 in) modelul 6x4 oferă un spațiu interior excepțional pentru staționare în picioare. Această înălțime suplimentară verticală asigură confort persoanelor înalte la intrarea și ieșirea din construcție, permițând în același timp stocarea pe perete în poziție verticală a uneltelor lungi, cum ar fi grebla, tăietorul cu coardă, scara sau cablurile de prelungire.
3. Rezistență certificată la vânt: 28 m/s
Întărit cu montanți interni din țevi pătrate din oțel galvanizat și pilastri de colț robusti, garderoba rezistă vitezelor constante ale vântului până la 28 m/s (aprox. 100 km/h / 62 mph, nivelul furtunii Beaufort 10) când este ancorată în mod sigur de o fundație plană din beton sau lemn.
4. Capacitate statică de încărcare cu zăpadă: 150 kg/m²
Panta accentuată a acoperișului asigură evacuarea rapidă a apei de ploaie și previne acumularea zăpezii pe structură în timpul înghețurilor iernii. Sistemul întărit de ferme de acoperiș susține în siguranță până la 150 kg/m² în ceea ce privește încărcarea statică distribuită, fără să se îndoaie sau să se deformeze.
5. Grad de rezistență la UV și îmbătrânire: 500H+
Formulate cu stabilizatori de UV de înaltă calitate și pigmenți rezistenți la decolorare, panourile PP cu dublă perețe de 15 mm au fost supuse unor teste continue de îmbătrânire sub lampă cu arc de xenon (ISO 4892-2) timp de peste 500 de ore. Testele confirmă o notă pe scara gri de ≥4, garantând astfel că finisajul în nuanță de antracit sau cu aspect de lemn rămâne viu și rezistent la crăpare pe o perioadă de peste 10 ani.
Încuietoare glisantă robustă, blocabilă
Stilul central de întâlnire al ușilor cu două panouri este echipat cu o încuietoare glisantă robustă, concepută pentru a accepta încuietori standard de mare rezistență (încuietoarea nu este inclusă). Două cleme interne pentru uși, plasate în partea superioară și inferioară, asigură fixarea fermă a panoului de ușă staționar în vânturi puternice, în timp ce ușa principală este deschisă.
Fereastră integrată de 40 cm × 40 cm și ventilator cu acoperiș înalt
O fereastră laterală etanșată la intemperii, de 40 cm × 40 cm, permite luminii naturale să inunde interiorul, facilitând alegerea uneltelor chiar și în zilele înnorate. O grilă de ventilație cu înălțime mare asigură o circulație continuă a aerului în flux transversal, prevenind mirosurile mucegăite, acumularea căldurii în interior și corodarea uneltelor datorită umidității reținute.
Montare modulară rapidă pentru utilizatori neexperimentați
Depozitul de 6×4 este conceput pentru montare ușoară de către proprietarii de locuințe. Folosind canale precise de îmbinare tip limbă-și-groapă pentru panourile laterale și componente din cadru din oțel galvanizat cu găuri preforate, doi adulți pot asambla unitatea în 1,5–2,5 ore folosind unelte obișnuite de uz casnic.
Scenarii ideale de utilizare pentru formatul larg la fațadă, 6×4
Orientarea cu adâncime mică și lățime mare la fațadă este special potrivită pentru locații unde adâncimea grădinii este limitată:
Optimizarea ambalării pentru export și logisticii containerelor
Proiectat pentru achiziții B2B globale, distribuție prin comenzi poștale la nivel retail și livrare directă în comerțul electronic:
Întrebare 1: Care este avantajul principal al modelului 6x4 față de modelul 4x6?
Deși ambele modele oferă aproximativ 2,1 m² de spațiu pe podea, modelul 6x4 are o configurație cu fațadă largă și o deschidere dublă de ușă de 130 cm, asigurând acces panoramic neîntrerupt la unelte largi, cum ar fi mașinile de tuns iarba și bicicletele. Modelul 4x6 este profund și îngust, cu o singură ușă de 65 cm, fiind ideal pentru treceri laterale strâmte.
Întrebare 2: Este ușa dublă a modelului 6x4 suficient de rezistentă la vânturi puternice?
Da. Cadruul cu două uși este întărit cu țevi din oțel galvanizat de înaltă rezistență și este echipat cu cleme interne de blocare la partea superioară și inferioară, precum și cu o broască cu glisieră blocabilă exterioară, certificată pentru a rezista vânturilor până la 28 m/s atunci când este ancorat corespunzător.
Întrebarea 3: Ce tip de fundație se recomandă pentru acoperișul Apex de 6x4?
Recomandăm instalarea acoperișului pe o placă de beton nivelată, o terasă pavată cu piatră sau o podea din lemn tratat. O fundație solidă și nivelată asigură alinierea corectă a ușilor duble și o scurgere optimă a apei.
Întrebarea 4: Respectă uzina de producție standardele internaționale de audit etic?
Da. Uzina noastră de producție deține un audit amfori BSCI verificat (ID de monitorizare: 25-0320684), care garantează practici etice privind forța de muncă, remunerare corectă, condiții sigure de muncă și conformitate socială, cerute de principalele retaileri internaționali.