Per a propietaris, paissosagistes i gestors immobiliaris que treballen amb equipaments voluminosos, els coberts de jardí convencionals amb una sola porta sovint representen un important estrangulament. Moure segadores amb plataforma ampla, carretes de dues rodes, armaris rodants d’eines o conjunts de mobles de terrassa amples per obertures d’entrada estretes de 65 cm pot ser incòmode i frustrant.
El cobert de magatzem Kenda 6x4 Apex Wide Double-Door resol aquest repte d’accessibilitat combinant una fondària reduïda amb una façana ampla i una obertura de doble porta de 130 cm (51,2 polzades). Amb 2,1 m² (aprox. 22,6 peus quadrats) d’espai interior a terra, aquest disseny assegura que cada element emmagatzemat sigui directament accessible des del llindar frontal, sense necessitat de desplaçaments profunds ni de desempaquetar.
Fabricat amb panells de polipropilè (PP) estructurals de doble paret de 15 mm i recolzat per un esquelet integrat de tubs quadrats d'acer galvanitzat, el cobert de teulada a dues aigües de 6×4 peus està dissenyat per oferir una gran resistència als impactes, estanquitat total davant les intempèries i cap necessitat de manteniment estacional. Aquest edifici, que compta amb l’auditoria social internacional verificada (amfori BSCI Audit Monitoring ID: 25-0320684) i la certificació de materials sostenibles (GRS Version 4.0 / Scope Certificate No. CGI-700073-GRS-2025-01), ofereix un equilibri òptim entre fiabilitat professional, transparència ètica en la fabricació i un disseny arquitectònic elegant.
Especificacions tècniques: Resum del model de teulada a dues aigües de 6×4 peus
Dissenyat amb orientació frontal ampla, el model de 6×4 peus de teulada a dues aigües ofereix una presència visual màxima i un emmagatzematge fàcil d’equipaments mitjançant accés directe.
|
Categoria de dimensions |
Valor mètric |
Valor imperial / estàndard |
|
Model Number |
Sèrie APEX 6×4 |
línia frontal ampla de 6 peus × 4 peus |
|
Superfície interior útil al terra |
2,1 m² |
~22,6 peus quadrats |
|
Dimensions interiors (Amplada × Profunditat) |
184 cm × 113 cm |
72,4 polzades × 44,5 polzades |
|
Empremta aproximada de la base (Amplada × Profunditat) |
176 cm × 109 cm |
69,4 polzades × 42,9 polzades |
|
Amplada externa × Profunditat (vora del sostre) |
184 cm × 113 cm |
72,4 polzades × 44,5 polzades |
|
Alçada màxima del carenat (vèrtex) |
224 cm |
88,2 polzades |
|
Alçada lateral / alçada dels ràfecs |
180 cm |
70,9 polzades |
|
Obertura frontal de doble porta (amplada × alçada) |
130 cm × 180 cm |
51,2 polzades × 70,9 polzades |
|
Finestra de ventilació integrada |
40 cm × 40 cm |
15,8 polzades × 15,8 polzades |
|
Construcció de paret i sostre |
pP estructural corrugat de doble paret de 15 mm |
Perfil cel·lular d’extrusió de nucli buit |
|
Material de l’estructura interna |
Tub quadrat de calaforç galvanitzat |
Tractament anticorrosiu d’alta resistència |
|
Opcions de colors disponibles |
Antracita (destacat), gris granític, verd salvia, gruix de fusta |
Acabat arquitectònic mate estabilitzat UV |
Per ajudar els compradors al por major, els gestors d’instal·lacions comercials i els socis de marques de comerç electrònic en la seva avaluació tècnica, tots els paràmetres d’fàbrica es detallen a continuació:
|
Paràmetre d’especificació |
Detall tècnic de fàbrica |
Avantatge pràctic clau / norma |
|
Característiques principals |
Porta doble ampla, d'alta resistència, prova de vent, fàcil de muntar, ecològica i amb tancament de seguretat |
Accés sense obstacles als equips, alta rigidesa estructural i muntatge modular fàcil i ràpid |
|
Material principal de paret i sostre |
polipropilè (PP) estructural de doble paret de 15 mm |
L’extrusió nervada cel·lular evita la podridura, la rovellada, l’esquilladura i les abovellades |
|
Material de l’estructura interna |
Tub quadrat de calaforç galvanitzat |
Una estructura de càrrega elevada evita la deformació dels panells i la caiguda del marc de la porta doble |
|
Acabat del Marc |
Galvanitzat i recobert contra la corrosió |
Resistència a l’oxidació superior en entorns costaners, plujosos i d’alta humitat |
|
Estil arquitectònic |
Disseny modern minimalista amb façana ampla i vessant apical de profunditat reduïda |
Textura vertical elegant de grana de fusta dissenyada per a parets perimetrales i fronteres de jardí |
|
Sèrie de models |
Sèrie APEX 6*4 de doble porta |
Orientació frontal panoràmica ampla amb gran espai lliure sota la cresta (224 cm / 88,2 polzades) |
|
Abast de capacitat d'emmagatzematge |
sistema modular d'abast de 1.700 L a 8.000 L |
Gran volum amb accés directe i poc profund a tot l'amplada de 184 cm |
|
Espessor de paret |
panells estructurals nervats de 15 mm |
Estabilitat tèrmica superior i atenuació acústica durant tempestes de pluja intensa |
|
Capacitat de Càrrega de Neu |
150 kg/m² (sistema de sostre reforçat) |
Pendent pronunciat del sostre en forma de carena accelera l'escorreguda de l'aigua i suporta càrregues estàtiques pesants de neu |
|
Resistència al vent |
28 m/s (~100 km/h / Escala Beaufort 10, Tempesta) |
Provat i verificat per tercers, sense cap dany estructural ni desplaçament de panells |
|
Resistència als Xocs |
resistència a impactes laterals de 50 kg |
Alta recuperació elàstica que absorbeix els cops mecànics causats per segadores pesades i eines de jardineria |
|
Resistència als raigs UV i antienveliment |
grau d’assaig accelerat amb arc de xenó de més de 500 hores (ISO 4892-2) |
Valoració en l’escala de gris ≥4; evita l’esvaint, l’empolsegament i la fragilitat durant més de 10 anys |
|
Escenaris d'aplicació objectiu |
Jardí, pati, terrassa, recollida de paquets, emmagatzematge de segadores autopropulsades i bicicletes |
Caseta d’utilitat d’obertura gran per a equips residencials i comercials de diverses categories |
|
Opcions de color |
Antracita (més venut), Gris granític, Verd salvia, Motiu de fusta |
Tons contemporanis mates de grana de fusta que s'integren harmoniosament al disseny paisatgístic modern |
|
Marca i personalització |
KENDA / Etiqueta privada i OEM/ODM admesos |
Marca personalitzada en caixes mestres, manuals especialitzats en múltiples idiomes i suport per a codis de barres |
|
Lloc d'origen |
Shanghai, Xina |
Fabricació directa a l'empresa, control de qualitat integral i logística d'exportació robusta |
|
CertificacionsGlobals |
amfori BSCI, GRS, SCS RC, ISO 9001, ISO 14001, FSC i REACH |
Compliment social verificat, contingut certificat de polímers reciclats i seguretat química |
|
Embalatge i logística |
Caixes d'embalatge pla d'alta densitat |
Factors optimitzats de càrrega en contenidors (reducció de m³) i caixes per a enviament postal provades contra caigudes |
|
Vida útil estimada |
més de 10 anys de qualitat professional |
vida útil operativa exterior 100 % lliure de manteniment |
En el comerç modern i en les adquisicions corporatives a Europa, Nord-amèrica i Australàsia, la qualitat estructural ha d’anar acompanyada d’una responsabilitat social corporativa (RSC) verificable i d’una transparència ètica de la cadena d’aprovisionament.
La planta de fabricació Kenda opera sota una supervisió internacional rigorosa:
La distribució 6x4 està dissenyada específicament per suportar les càrregues mecàniques associades a obertures més amples i a portes dobles.
1. Entrada de doble porta extraampla de 130 cm
La configuració de dobles portes s’obre fins a una amplada neta impressionant de 130 cm (51,2 polzades) i 180 cm (70,9 polzades) d’alçada . Aquesta obertura ampla permet als usuaris fer rodar directament cap a l’interior segons talladores de gespa d’amples plataformes, rotatilladores, armaris d’eines rodants, bicicletes per a adults i cotxets dobles, sense necessitat de llevar-los ni inclinar-los.
3. Alçada màxima al cim millorada: 224 cm
Amb una alçada elevada del carenat de 224 cm (88,2 polzades) el model 6x4 ofereix un espai interior excepcional per estar dret. Aquesta major altura vertical permet que les persones altes hi puguin entrar i sortir còmodament, i també facilita l’emmagatzematge vertical a la paret d’eines llargues com rasclets, serra de mànec llarg, escales i cables d’estensió.
4. Resistència al vent certificada: 28 m/s
Reforçat amb pilars interiors de porta de tub quadrat d’acer galvanitzat i pilars de cantonada robustos, l’abric resisteix velocitats de vent contínues d’fins a 28 m/s (aprox. 100 km/h / 62 mph, nivell de tempesta Beaufort 10) quan està fixat de forma segura a una fonamentació plana de formigó o fusta.
4. Capacitat de càrrega de neu estàtica: 150 kg/m²
La forta inclinació del sostre assegura una ràpida evacuació de l’aigua de pluja i evita l’acumulació estructural de neu durant les gelades d’hivern. El sistema reforçat de bigues de sostre suporta amb seguretat fins a 150 kg/m² de càrrega estàtica distribuïda sense flexió ni deformació.
5. Classificació antienvelliment UV: 500H+
Formulat amb estabilitzadors UV d’alta qualitat i pigments resistents a la decoloració, els panells de polipropilè (PP) de doble paret de 15 mm han estat sotmesos a més de 500 hores de proves contínues d’envelleciment amb arc de xenó (ISO 4892-2). Les proves confirmen una classificació en l’escala de grisos de ≥4, el que assegura que l’acabat antracita o de gra de fusta roman vibrant i resistent a les esquerdes durant una vida útil superior a 10 anys.
Tancament lliscant robust i bloquejable
L'estil central de trobada de les dues portes està equipat amb una tanca lliscant robusta dissenyada per acollir cadenats estàndard d'alta resistència (el cadenat no hi és inclòs). Dues fixacions internes a la part superior i inferior de la porta asseguren que el panell de porta fix quedi fermament ancorat davant vents forts mentre es té oberta la porta principal.
Finestra integrada de 40 cm × 40 cm i ventilació d'alt gronxador
Una finestra lateral estanca a la intempèrie de 40 cm × 40 cm permet que la llum ambiental natural inundi l'interior, facilitant la selecció d'eines fins i tot en dies ennuvolats. Una reixa de ventilació d'alt gronxador promou una circulació d'aire transversal contínua, evitant olors fangoses, acumulació de calor a l'interior i oxidació d'eines causada per l'humitat atrapada.
Muntatge modular ràpid per a bricolatge
L'abric de 6x4 peus està dissenyat per a una instal·lació senzilla per part de l'usuari final. Gràcies als canals d'engranatge precís entre els panells i als components de bastidor d'acer galvanitzat prèforats, dues persones poden muntar l'unitat en 1,5 a 2,5 hores fent servir eines domèstiques bàsiques.
Escenaris d’aplicació ideals per al format de 6x4 amb frontal ample
L’orientació de frontal ample i poca profunditat és especialment adequada per a ubicacions on la fondària del jardí és limitada:
Embalatge per a l'exportació i optimització de la logística de contenidors
Dissenyat per a la compra B2B global, la distribució per correu postal minorista i l'enviament directe del comerç electrònic:
P1: Quin és la principal avantatge del model 6x4 respecte al model 4x6?
Tot i que tots dos models ofereixen aproximadament 2,1 m² d’espai de planta, el model 6x4 presenta una distribució amb façana ampla i una obertura de porta doble de 130 cm, que permet un accés panoràmic sense obstacles a eines amples com segadores o bicicletes. El model 4x6 és profund i estret, amb una porta simple de 65 cm, ideal per a passadissos laterals ajustats.
P2: La porta doble del model 6x4 és prou resistent als vents forts?
Sí. El marc de la porta doble reforça tubs d’acer galvanitzat d’alta resistència i incorpora tancaments interns superiors i inferiors, així com una trinca lliscant externa amb tancament amb clau, certificada per resistir vents d’una velocitat fins a 28 m/s quan s’ancora correctament.
P3: Quina fonamentació es recomana per al cobert Apex 6x4?
Recomanem instal·lar el cobert sobre una plataforma de formigó nivellada, un pati de pedra enrajolada o una plataforma de fusta tractada. Una fonamentació sòlida i nivellada assegura l’alineació precisa de les portes dobles i un desguàs òptim de les aigües.
Q4: La planta de fabricació compleix els estàndards internacionals d’auditoria ètica?
Sí. La nostra planta de producció té una auditoria amfori BSCI verificada (ID de monitorització: 25-0320684), que garanteix pràctiques laborals ètiques, remuneració justa, condicions de treball segures i conformitat social exigides pels principals detallistes internacionals.