Sol·liciti un pressupost gratuït

El nostre representant es posarà en contacte amb vostè aviat.
Correu electrònic
Nom
Nom de l'empresa
Missatge
0/1000

Cobert d'emmagatzematge exterior Kenda 8x8 Apex d'alta resistència: taller exterior de resina gran amb doble porta

Introducció del producte

L’edifici per a jardí i taller d’entrada directa més robust

Quan els habitatges residencials s’expandeixen, les famílies amb múltiples aficions acumulen equipament o les propietats comercials necessiten un centre centralitzat per al manteniment exterior, els coberts d’emmagatzematge compactes i de mida mitjana ja no són suficients. El cobert d’emmagatzematge Kenda 8x8 Apex Heavy-Duty per entrar a peu està dissenyat com un edifici exterior complet per entrar a peu, que ofereix un volum interior ampli en metres quadrats i que funciona còmodament com a taller de jardineria per a qualsevol època de l’any, dipòsit de maquinària i pavelló d’emmagatzematge estacional.

Amb una impressionant àrea interna oberta de 5,6 m² (aprox. 60,3 peus quadrats) i una alçada de carena elevada de 235 cm (92,5 polzades), aquest model premium ofereix fins a més de 8.000 L de volum d’emmagatzematge optimitzat. La seva distribució quadrada i ampla allotja fàcilment segadores de gespa amb seient, equips de gir zero, taules de treball, unitats d’estanteries de diverses capes, diverses bicicletes d’adults i eines de jardineria amb mànec llarg, deixant prou espai per caminar, girar i treballar-hi còmodament.

Fabricat amb panells de polipropilè (PP) estructurals de doble paret de 15 mm reforçats amb una gàbia interna de tub quadrat d'acer galvanitzat, el cobert de teulada apuntada de 8x8 peus ofereix una resistència meteorològica inigualable, una capacitat de càrrega de vent de 28 m/s i una capacitat de neu de 150 kg/m² sense mai oxidar-se, podrir-se ni necessitar pintura. Aquest edifici compta amb la darrera Certificació d'Àmbit de l'Estandard Global de Reciclatge (GRS V4.0 / Certificat d'Àmbit núm. CGI-700073-GRS-2026-01, versió CGI-700073-GRS-2026-02, vàlida fins al 11 d'agost de 2027), atorgada per Clean Globe International (acreditada per ANAB núm. 9257), així com amb les certificacions SCS RC, SGS ISO 9001/14001, FSC, amfori BSCI i REACH, establint així la referència global en fabricació circular sostenible i enginyeria industrial per a espais exteriors.

Especificacions del producte

Especificacions tècniques: Resum del model apuntat de 8 peus x 8 peus

Dissenyat amb proporcions generoses i toleràncies estructurals ajustades, el model de 8x8 peus ofereix la superfície útil màxima al terra mantenint alhora un perfil arquitectònic elegant.

Dimensions clau i geometria estructural

Categoria de dimensions

Valor mètric

Valor imperial / estàndard

Model Number

Sèrie APEX 8*8

línia de cabines d’accés directe de 8 peus × 8 peus (flagship)

Superfície interior útil al terra

5,6 m²

~60,3 peus quadrats

Dimensions interiors (Amplada × Profunditat)

237 cm × 234 cm

93,3 polzades × 92,0 polzades

Empremta aproximada de la base (Amplada × Profunditat)

230 cm × 229 cm

90,5 polzades × 90,1 polzades

Amplada externa × Profunditat (vora del sostre)

237 cm × 234 cm

93,3 polzades × 92,0 polzades

Alçada màxima del carenat (vèrtex)

235 cm

92,5 polzades

Alçada lateral / alçada dels ràfecs

180 cm

70,9 polzades

Obertura frontal de doble porta (amplada × alçada)

130 cm × 180 cm

51,2 polzades × 70,9 polzades

Finestra de ventilació integrada

40 cm × 40 cm

15,8 polzades × 15,8 polzades

Construcció de paret i sostre

pP estructural corrugat de doble paret de 15 mm

Extrusió robusta de nucli buit

Material de l’estructura interna

Tub quadrat de calaforç galvanitzat

Esquelet galvanitzat anticorrosiu

Opcions de colors disponibles

Gris granític amb detalls carbó (destacat), antracita, verd salvia, motlle de fusta

Acabat arquitectònic mate estabilitzat UV

Especificació completa del producte i dades tècniques

Per ajudar els compradors minoristes globals, els distribuïdors al por major i els responsables de compres comercials en l’avaluació tècnica, tots els paràmetres verificats completament a fàbrica s’estructuren a continuació:

Paràmetre d’especificació

Detall tècnic de fàbrica

Avantatge pràctic clau / norma

Característiques principals

taller d’accés directe de 5,6 m², porta doble de 130 cm d’amplada, d’alta resistència, prova de vent, fàcil de muntar i ecològic, amb porta blocable

Emmagatzematge de maquinària gran, rigidesa superior de la gàbia estructural i instal·lació modular ràpida

Material principal de paret i sostre

polipropilè (PP) estructural de doble paret de 15 mm

Nucli d’extrusió nervat cel·lular; sense podridura, oxidació, descascarillament, desprendiment ni abovellament

Material de l’estructura interna

Tub quadrat de calaforç galvanitzat

Càpsula estructural reforçada que evita la deformació de la coberta de 237 cm i l’arc de les parets laterals

Acabat del Marc

Galvanitzat i recobert contra la corrosió

Resistència superior a l’oxidació en climes costaners, nivolars i d’alta humitat

Estil arquitectònic

Disseny d’espai de treball d’accés directe amb cúpula elevada

Coberta a dues aigües pronunciada amb textura vertical autèntica d’empremta de fusta

Sèrie de models

Sèrie principal APEX 8*8

planta ampla de 5,6 m² amb una alçada lliure de 235 cm (92,5 polzades) sota la cúpula

Abast de capacitat d'emmagatzematge

classe de volum útil superior a 8.000 L

Capacitat maximitzada per a banques de treball, segadores autoportades, vehicles todo-terreny (ATV) i prestatgeries perimeternals

Espessor de paret

panells estructurals nervats de 15 mm

Aïllament tèrmic intens i atenuació acústica durant tempestes de pluja

Capacitat de Càrrega de Neu

150 kg/m² (sistema de sostre reforçat)

Arquitectura de sostre de vessant pronunciat, provada amb càrrega estàtica de 24 hores sense deformació estructural

Resistència al vent

28 m/s (~100 km/h / Escala Beaufort 10, Tempesta)

Provat en laboratori independent sense cap desplaçament dels panells ni fallada de les juntes

Resistència als Xocs

resistència a impactes laterals de 50 kg

Polímer d’alta elasticitat que absorbeix cops mecànics forts de segadores i eines

Resistència als raigs UV i antienveliment

grau d’assaig accelerat amb arc de xenó de més de 500 hores (ISO 4892-2)

Valoració en l’escala de gris ≥4; evita l’esvaint, l’empolsegament i la fragilitat durant més de 10 anys

Escenaris d'aplicació objectiu

Jardí gran, taller exterior, dipòsit d’eines agrícoles, refugi per segadores i ATV, centre esportiu

Edifici multifuncional exterior d’utilitat i dipòsit segur d’eines

Opcions de color

Gris granític amb detalls carbó, antracita, verd salze, motiu de fusta

Colors mates inspirats en el paisatge modern que milloren l’estètica de l’espai exterior

Marca i personalització

KENDA / Etiqueta privada i OEM/ODM admesos

Caixes mestres d’exportació personalitzades, manuals d’usuari amb marca i suport de codis de barres

Lloc d'origen

Shanghai, Xina

Control de qualitat integral, extrusió interna i cadena d’aprovisionament global per a l’exportació

CertificacionsGlobals

GRS V4.0 (versió més recent de 2026/2027), SCS RC, ISO 9001, ISO 14001, FSC, amfori BSCI i REACH

Seguiment de materials reciclats verificats, envasos procedents de silvicultura sostenible i auditoria ètica

Embalatge i logística

Caixes d'embalatge pla d'alta densitat

Envasat amb caixes encaixades múltiples optimitzat per càrregues en contenidors HQ de 40 peus i per l’enviament directe

Vida útil estimada

més de 10 anys de qualitat professional

vida útil operativa exterior 100 % lliure de manteniment

Característiques del producte

Certificació d’àmbit GRS 2026/2027: Economia circular i traçabilitat

En el comerç internacional modern, la sostenibilitat és un factor decisiu per a les principals cadenes de distribuïdors i les licitacions institucionals. La planta de fabricació Kenda opera segons la certificació més recent de l’Estandard Global de Materials Reciclats (GRS versió 4.0):

  • Certificat d’àmbit CGI-700073-GRS-2026-01 (versió CGI-700073-GRS-2026-02): emès per Clean Globe International (Pty) Ltd (acreditada per ANAB número d’acreditació 9257, codi de llicència CB-CGI), auditada oficialment i vàlida fins al 11 d’agost de 2027.
  • Àmbit de procés certificat: Cobreix la cadena completa de fabricació interna, incloent l’extrusió (PR0010), la fabricació (PR0016), el reciclatge mecànic (PR0017) i el muntatge (PR0018).
  • Polipropilè reciclat postconsumidor (material PCR PP RM0205): Barreja verificada de polímers reciclats postconsumidor amb polipropilè vírgen i estabilitzadors UV d’alta qualitat, reduint significativament la dependència dels combustibles fòssils sense comprometre la resistència a la tracció de grau vírgen.
  • fi de vida 100 % reciclable: Tots els panells i components de la estructura són totalment reciclables, sense tractaments químics tòxics, resines ni metalls pesants, en compliment de les normatives europees REACH i RoHS.

Enginyeria robusta per a grans obertures: Rigidesa estructural i resistència a tempestes

L’estructura de 8x8 cobreix 2,37 metres tant d’amplada com de fondària. Per garantir una estabilitat estructural inalterable sobre aquesta àmplia obertura, l’estructura incorpora una enginyeria robusta:

1. Estructura interna completa de cargolat d’acer galvanitzat

Els pilars verticals, les bigues transversals horitzontals i les cerces de teulat d’apex estan fabricats amb tub quadrat d’acer galvanitzat d’alta resistència. Aquesta estructura rígida suporta l’amplada del teulat, evita la deformació de les panells de les parets llargues en èpoques de calor extrema i assegura que les portes dobles romanen perfectament alineades durant anys, malgrat els canvis estacionals del terreny.

2. Resistència al vent certificada: 28 m/s

Els panells d’estructura doble de 15 mm s’encaixen fermament als canals d’acer estructural. Quan s’ancoren a una plataforma de formigó, a rajoles per a patis o a una plataforma de fusta, el cobert d’apex de 8x8 suporta velocitats de vent contínues d’fins a 28 m/s (aprox. 100 km/h / 62 mph, nivell de tempesta Beaufort 10).

3. Càrrega estàtica de neu al teulat: 150 kg/m²

El disseny del teulat d’apex de doble vessant accelera l’escorriment de l’aigua i la neu. Les cerces de teulat d’alta resistència suporten de forma segura una càrrega estàtica uniforme de neu de 150 kg/m² durant un cicle de prova de 24 hores, sense deflexió de les unions ni infiltració d’aigua.

4. Classificació antienvelliment UV: 500H+

Sotmesos a més de 500 hores consecutives de proves d’envelliment amb llum d’arc de xenó (ISO 4892-2), els panells de polipropilè de doble paret van obtenir una puntuació certificada en l’escala de grisos d’almenys 4. Els acabats Granite Grey, Anthracite o Wood Grain no es desgastaran, no es decoloraran, no es fenderan ni es tornaran fràgils durant una vida útil exterior superior a 10 anys.

Característiques ergonòmiques per a la utilització sense obstacles i l’organització d’eines

entrada de doble porta extraampla de 130 cm

Les portes del davant s’obren fins a una amplada neta de 130 cm (51,2 polzades) i una alçada de 180 cm (70,9 polzades). Es poden introduir directament dins de l’estructura segadores autopropulsades, carretons pesats, tractors de jardí i mobles de terrassa voluminosos, sense cap obstacle.

Alçada apical generosa de 235 cm i zones de treball perimetral

Amb una alçada interior de carena de 235 cm (92,5 polzades), les persones adultes hi poden estar dretes amb total llibertat de moviment. La distribució quadrada de 5,6 m² permet un passadís central amb prestatgeries multiplanta robustes, taules de repicat i suports per a eines fixats a la paret als tres costats circumdants.

Finestra integrada de 40 cm × 40 cm i ventilació de carena elevada

Una finestra lateral de 40 cm × 40 cm estanca a la intempèrie omple l’interior amb llum diürna natural i brillant. La persiana de ventilació integrada d’alta paret garanteix una circulació d’aire passiva contínua, evitant l’acumulació de calor, la condensació d’humitat i la rovellada d’eines durant els mesos d’estiu humits.

Dos tancaments interns i una trinca lliscant bloquejable

Les portes centrals dobles incorporen un pern lliscant metàl·lic robust dissenyat per cargols estàndard d’alta resistència (el candat no hi és inclòs). Els perns de retenció interns superior i inferior fixen fermament la fulla de porta immòbil davant de ràfegues de vent fortes.

Escenaris d’aplicació versàtils per a l’escala emblemàtica de 5,6 m²

L’extensa planta interior de 8×8 peus (≈ 2,44×2,44 m) funciona com una galeria multifuncional en diversos entorns residencials i comercials:

  • Garatge per segadora autoportada i tractor per gespa: es pot aparcar fàcilment segadores de gir zero, tractors de jardí, xipadores de fusta i distribuïdors d’adob amb prou espai per fer-hi manteniment habitual.
  • Taller i estació de plantació al pati: Instal·leu una banqueta de treball especialitzada, una estació elèctrica per carregar eines sense fil, safates per plàntules, sacs de terra i armaris per eines en un entorn net i protegit dels elements.
  • Depòsit multifuncional per bicicletes i esports d'aire lliure: Emmagatzemeu de quatre a sis bicicletes d'adults, escooters elèctrics, cotxes de golf, taules de rem i equipament de campanya, tot organitzat de forma neta en un únic lloc segur.
  • Caseta per a la conservació d'immobles comercials i espais escolars: Ideal per a equips de manteniment en complexos esportius, parcs i resorts que necessiten un emmagatzematge centralitzat per succionadors, talladores de línia i equipament de seguretat.
  • Refugi per mobles de terrassa i barbacoes per a totes les estacions: Emmagatzemeu jocs complets de menjador de terrassa, coixins modulars, pèrgoles, fumadors per barbacoa i taules de foc totalment protegits de la neu i la humitat hivernals.

Resum de conformitat global i cadena d'aprovisionament ètica

La nostra planta de fabricació opera sota les certificacions d'auditoria de qualitat, mediambientals i ètiques més reconegudes internacionalment:

  • GRS (Estandard Global de Reciclatge V4.0): Certificat d’àmbit `CGI-700073-GRS-2026-01` (Clean Globe International, acreditat per ANAB, vàlid fins al 11 d’agost de 2027).
  • ISO 9001:2015 i ISO 14001:2015: Certificació del Sistema de Gestió de Qualitat i Ambiental SGS / UKAS.
  • auditoria Social amfori BSCI: ID de seguiment `25-0320684` (validesa de l’auditoria: 2025–2027).
  • FSC (Consell de Certificació Forestal): Certificat de Cadena de Custòdia `FCOC42800` (llicència FSC `SAI-COC-004644`).
  • Contingut Reciclat SCS (SCS RC): Utilització verificada de polímers reciclats postconsum.
  • REACH i RoHS: Compliment complet de la normativa europea sobre substàncies químiques no tòxiques i seguretat dels consumidors.

Embalatge d’alta densitat i optimització logística de contenidors

Dissenyat per a la compra internacional B2B en volum, l’optimització del transport marítim i l’enviament directe per comerç electrònic:

  • Encaixament pla multicapsa: Panells a gran escala i estructures d’acer s’encaixen dins de caixes d’ona corrugada d’alta densitat i provades per a caigudes, per maximitzar l’eficiència de càrrega en contenidors de 40' HQ (optimització de CBM).
  • Embalatge reforçat per a venda per correu: protectors de vores resistents, amortidors de cartró amb estructura d’abella i caixes subjectes amb cintes que suporten el maneig per correu i transport de llarga distància.
  • Suport complet d’etiquetatge privat: embalatge personalitzat amb marca pròpia, manuals d’instruccions localitzats en múltiples idiomes, etiquetatge amb codis de barres i producció per lots de colors personalitzats.

Preguntes més freqüents (PMF)

P1: L’abric 8x8 Apex pot allotjar còmodament una segadora autoportada, banques de treball i bicicletes?

Sí. Amb una planta generosa de 5,6 m² (60,3 peus quadrats), dimensions interiors de 237 cm × 234 cm i una obertura de porta doble de 130 cm, hi ha prou espai per aparcar una segadora autoportada al centre i col·locar banques de treball, unitats d’estanteries i diverses bicicletes als costats i a la paret posterior.

P2: Quina fonamentació es requereix per aquest abric premium d’accés directe?

Degut a la superfície de 5,6 m² i a l’alçada elevada del sostre, recomanem vivament una fonamentació plana, horitzontal i sòlida, com ara una losa de formigó colat, paviments de pedra pesants per a patis o una plataforma de fusta tractada amb pressió i reforçada. L’ancoratge del bastidor de base galvanitzat assegura una estabilitat màxima davant vents de fins a 28 m/s.

P3: Quant de temps triga el muntatge del model 8x8?

Gràcies als panells modulars de precisió amb sistema de llengüeta i ranura i als canals d’estructura d’acer prèforats, dues persones poden muntar completament la caseta 8x8 en aproximadament 3 a 4 hores utilitzant eines domèstiques habituals.

P4: Com beneficia els compradors B2B la certificació GRS 2026/2027?

El certificat GRS V4.0 (vàlid fins agost de 2027 / acreditat per ANAB) proporciona documentació verificada de traçabilitat per al contingut de plàstic reciclat. Això assegura que les marques internacionals de venda al detall, els importadors i els compradors institucionals compleixin els objectius obligatoris d’adquisicions ESG i la normativa europea sobre envasos i contingut reciclat.

Pressupost / Personalització

Sol·liciti un pressupost gratuït

El nostre representant es posarà en contacte amb vostè aviat.
Correu electrònic
Nom
Nom de l'empresa
Missatge
0/1000

Sol·liciti un pressupost gratuït

El nostre representant es posarà en contacte amb vostè aviat.
Correu electrònic
Nom
Nom de l'empresa
Missatge
0/1000